آرتروز

استئوآرتریت نوعی بیماری مفصلی است که از شکستگی غضروف مفصل و استخوان زیرین ناشی می شود. شایع ترین علائم آن درد مفاصل و سفتی است. معمولاً علائم طی سالها به آرامی پیشرفت می کنند. در ابتدا آنها ممکن است فقط بعد از ورزش اتفاق بیفتند ، اما با گذشت زمان می توانند ثابت شوند. علائم دیگر ممکن است شامل تورم مفاصل ، کاهش دامنه حرکت ، و در هنگام آسیب دیدگی کمر ، ضعف یا بی حسی دست و پا باشد. مفاصل متداول درگیر در نزدیکی انتهای انگشتان و مفصل در قسمت پایه انگشتان دست است. مفاصل زانو و لگن. و مفاصل گردن و کمر. اتصالات در یک طرف بدن اغلب بیشتر از آنهایی است که در طرف دیگر قرار دارند. علائم می توانند در کار و فعالیت های روزمره عادی تداخل داشته باشند. بر خلاف برخی دیگر از انواع آرتروز ، فقط مفاصل و نه اندام های داخلی تحت تأثیر قرار می گیرند.

علل آن شامل آسیب های قبلی مفاصل ، غیر طبیعی بودن مفصل یا اندام و عوامل ارثی است. خطر در افرادی که اضافه وزن دارند و یا دارای مشاغلی هستند که منجر به استرس مفاصل زیاد می شود. اعتقاد بر این است که آرتروز ناشی از استرس مکانیکی بر روی فرآیندهای التهابی مفصل و درجه پایین است. با از بین رفتن غضروف و استخوان زیرین آسیب می بیند. از آنجا که درد ورزش را دشوار می کند ، ممکن است ریزش عضلات ایجاد شود. تشخیص معمولاً مبتنی بر علائم و نشانه ها است ، با تصویربرداری پزشکی و آزمایش های دیگر برای پشتیبانی یا رد سایر مشکلات استفاده می شود. برخلاف آرتریت روماتوئید ، در آرتروز مفاصل داغ یا قرمز نمی شوند. 

ما در فیزیوتراپی صحت، بزرگترین مرکز فیزیوتراپی در شهریار در تلاشیم تا با ارائه بهترین درمان ها ، استفاده از مدرن ترین مدالیتی های درمانی و تمرین درمانی از عوارض آرتروز بکاهیم.

درمان شامل ورزش ، کاهش استرس مفاصل مانند استراحت یا استفاده از عصا و داروهای ضد درد است. کاهش وزن ممکن است در افرادی که اضافه وزن دارند ، کمک کند. داروهای ضد درد ممکن است شامل پاراستامول (استامینوفن) و همچنین داروهای مانند ناپروکسن یا ایبوپروفن باشد. اگر علیرغم سایر درمانها ، ناتوانی مداوم وجود داشته باشد ، ممکن است جراحی جایگزینی مفصل گزینه ای باشد. مفصل مصنوعی به طور معمول 10 تا 15 سال طول می کشد. 

استئوآرتریت شایع ترین نوع آرتریت است که در حدود 237 میلیون نفر یا 3.3٪ از جمعیت جهان را مبتلا می کند. در ایالات متحده ، 30 تا 53 میلیون نفر مبتلا هستند ، و در استرالیا حدود 1.9 میلیون نفر مبتلا هستند. با پیر شدن افراد شایع تر می شود. در بین افراد بالای 60 سال ، حدود 10٪ از مردان و 18٪ از زنان مبتلا هستند. استئوآرتریت علت حدود 2٪ سالها است که با ناتوانی زندگی می کنند.