آسیب دیدگی رباط صلیبی

آسیب رباط صلیبی قدامی وقتی است که لیگامان صلیب قدامی کشیده ، به طور جزئی پاره یا کاملاً پاره شده باشد. شایعترین آسیب ، پارگی کامل است. علائم این بیماری شامل درد ، صدای بیرون آمدن در هنگام آسیب ، ناپایداری زانو و تورم مفصل است. تورم عموماً طی دو ساعت ظاهر می شود. در تقریباً 50٪ موارد ، ساختارهای دیگر زانو مانند رباط های اطراف ، غضروف یا منیسک آسیب دیده است.

مکانیسم اساسی اغلب شامل تغییر سریع جهت ، توقف ناگهانی ، افتادن پس از پرش یا تماس مستقیم با زانو است. این موضوع در ورزشکاران ، به ویژه کسانی که در اسکی کوهستانی ، فوتبال یا بسکتبال شرکت می کنند شایع تر است. تشخیص معمولاً با معاینه انجام می شود و گاهی توسط تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی فیزیکی یا ام آر آی به اطراف مفصل زانو ، کاهش دامنه حرکت زانو و افزایش شل بودن مفصل را نشان می دهد.

ما در فیزیوتراپی صحت، بزرگترین مرکز فیزیوتراپی در شهریار در تلاشیم تا با ارائه بهترین درمان ها ، استفاده از مدرن ترین مدالیتی های درمانی و تمرین درمانی از عوارض آسیب های رباط صلیبی زانو بکاهیم.

پیشگیری از طریق آموزش عضلانی و تقویت هسته است. توصیه های درمانی به میزان فعالیت مورد نظر بستگی دارد. در افرادی که فعالیت کمتری در آینده دارند ، ممکن است پروتکل درمانی غیر جراحی شامل مهاربندی و فیزیوتراپی کافی باشد. در افرادی که سطح فعالیت بالایی دارند ، ترمیم جراحی از طریق بازسازی رباط صلیبی آرتروسکوپی قدامی اغلب توصیه می شود. این شامل تعویض با تاندون گرفته شده از ناحیه دیگری از بدن است. توانبخشی بعد از جراحی شامل به آرامی افزایش دامنه حرکت مفصل و تقویت عضلات اطراف زانو است. در صورت توصیه ، جراحی به طور کلی انجام نمی شود تا زمانی که التهاب اولیه ناشی از آسیب برطرف شود.